Podłogi z drewna egzotycznego dobrze tłumią dźwięki, są ciepłe, regulują wilgotność powietrza i nie wywołują alergii. Wśród gatunków egzotycznych znajdziemy takie, które będą miały znacznie lepsze parametry techniczne od naszych rodzimych desek drewnianych na podłogi. W mniejszym stopniu wrażliwych na wilgotność i wykazujących wyższą stabilność.

podłogi egzotyczne kraków

Podłogi egzotyczne możemy podzielić względem jego pochodzenia.

Podłogi egzotyczne z Afryki

Tutaj głównym drewnem na podłogi jest badi zwierające w sobie kauczuk. Charakteryzuje się żółtopomarańczowym kolorem i bardzo dużą odpornością na wszelkiego rodzaju zgniecenia i zgięcia. Takie drewno sprawdzi się na dekoracyjne elementy podłogowe.

Podłogi egzotyczne z Ameryki Południowej

Lapacho / ipe – drewno z orzecha brazylijskiego o ciemnym kolorze i wytrzymałością w klasie A. Ponieważ sprawdza się w różnych warunkach pogodowych można go wykorzystać także na drewniane tarasy.
Machoń – najczęściej otrzymywany z mahoniowca amerykańskiego. Jest wyjątkowo odporny na wilgoć.

Podłogi egzotyczne z Azji

Teak – pochodzący z Tajlandii i Indii, z lasów monsunowych. Trwałe i stabilne, z ciekawym układem ciemnych słoi i efektem połysku z uwagi na zawartość substancji tłuszczowych. Teak jest drewnem bardzo ekologicznym i nie trzeba go dodatkowo zabezpieczać. Idealny na podłogi i tarasy.

Bambus – pochodzący z Chin, wykorzystywany zarówno w meblach czy pokryciach dachowych. Z powodzeniem używany w panelach i podłogach egzotycznych. Jest bardzo stabilnym materiałem, nie odkształca się.

Merbau / kwila – drewno indonezyjskie charakteryzujące się czerwonawą lub ciemnobrązową barwą oraz sporą twardością. Można je wykorzystywać także na meble czy tarasy. Podłogi oparte o merbu będą wyjątkowo piękne.

Drewno kokosowe / palmowe – charakteryzyje się włóknistą strukturą.

Ciemne i egzotyczne drewno dla wielu nadal jest synonimem luksusu i elegancji. Wykończona tak podłoga podkreśla wszystkie jasne elementy.